Klubbar
HEM / Klubbar

Våra klubbar

Landets frisksportklubbar erbjuder en bredd av aktiviteter för alla åldrar. Här hittar ni allt från volleyboll och cirkusträning till bastubad och vandringar! Förutom klubbaktiviteter får alla våra medlemmar delta i rikstäckande arrangemang som förbundet ordnar under året.

Hitta din närmaste klubb i listan nedan för att se vilka aktiviteter som finns och hur du kan kontakta klubben. Många av våra klubbar har även en egen webbsida där du kan läsa mer om vad klubben har för träningar, aktiviteter och hur du anmäler dig.
Ewa Cernerud-Bormark
Förbundskanslist

INNEHÅLL

Genererar Innehållsförteckning

RELATERAT

Om Frisksport

Aktuellt

Kalender

Här finns vi

Landets alla klubbar

Alingsås

FK Hälsan

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/halsan
E-post: halsan@frisksport.se

Anneberg

Annebergs FK

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/anneberg
E-post: anneberg@frisksport.se 

Arvika

FK Spänst

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/spanst
E-post: spanst@frisksport.se

Bodafors

FK Framåt

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/framat
E-post: framat@frisksport.se

Borås

Borås Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/boras
E-post: boras@frisksport.se 

Bromölla

Bromölla Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/bromolla
E-post: bromolla@frisksport.se

Eskilstuna

Eskilstuna Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/eskilstuna
E-post: eskilstuna@frisksport.se

Eslöv

Eslövs Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/eslov
E-post: eslov@frisksport.se

Falköping

FK Falken &
Falken Frisksportungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb (gemensam för båda klubbarna):

Webb: frisksport.se/falken
E-post: falken@frisksport.se
falkenung@frisksport.se

Falun

Frisksport Falun

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/falun
E-post: falun@frisksport.se

Flen

Frisksport Flen

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/flen
E-post: flen@frisksport.se

Gnesta

Frisksportklubben Freja

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/freja
E-post: freja@frisksport.se

Helsingborg

Helsingborgs Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/helsingborg
E-post: helsingborg@frisksport.se

Hillerstorp

Frisksportklubben Myren

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/myren
E-post: myren@frisksport.se

Holmsund

Holmsund Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/holmsund
E-post: holmsund@frisksport.se

Järpås

Frisksportklubben Gripen &
Frisksportklubben Gripen Ungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/gripen
E-post: gripen@frisksport.se
gripenung@frisksport.se

Jönköping

Jönköpings Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/jonkoping
E-post: jonkoping@frisksport.se

Karlshamn

Karlshamns Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/karlshamn
E-post: karlshamn@frisksport.se

Karlstad

Karlstad Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/karlstad
E-post: karlstad@frisksport.se

Katrineholm

Frisksport Björken

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/bjorken
E-post: bjorken@frisksport.se

Linköping

Linköpings Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/linkoping
E-post: linkoping@frisksport.se

Ljungsbro

Frisksport Ljungsbro &
Frisksport Ljungsbro Ungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/ljungsbro
E-post: ljungsbro@frisksport.se
ljungsbroung@frisksport.se

Luleå

Frisksportklubben Luleå

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/lulea
E-post: lulea@frisksport.se 

Malmö

Malmö Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/malmo
E-post: malmo@frisksport.se 

Motala

Motala Frisksportklubb &
Motala Frisksportungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/motala
E-post: motala@frisksport.se motalaung@frisksport.se

Mölndal

Frisksportklubben Herkules

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/herkules
E-post: herkules@frisksport.se

Mölnlycke

Mölnlycke Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/molnlycke
E-post: molnlycke@frisksport.se 

Sjövalla Frisksportklubb &
Sjövalla Frisksportungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/sjovalla
E-post: sjovalla@frisksport.se
             sjovallaung@frisksport.se

Norrköping

Norrköpings Frisksportklubb &
Norrköpings Frisksportungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/norrkoping
E-post: norrkoping@frisksport.se norrkopingung@frisksport.se

Nyköping

Nyköping Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/nykoping
E-post: nykoping@frisksport.se

Skillingaryd

Skillingaryds FK och FK Skill

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/skillingaryd
E-post: skill@frisksport.se
skillingaryd@frisksport.se
kansli@skillingarydsfk.se

 

Skövde

Skövde Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/skovde
E-post: skovde@frisksport.se

Stehag

Frisksportklubben Tor

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/tor
E-post: tor@frisksport.se

Stigtomta

Frisksportklubben Stigen

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/stigen
E-post: stigen@frisksport.se

Stockholm

Frisksportklubben Fyren

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/fyren
E-post: fyren@frisksport.se

Frisksportklubben Ringen

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/ringen
E-post: ringen@frisksport.se

Frisksportklubben Humlan

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/humlan
E-post: humlan@frisksport.se

Stöde

Frisksportklubben Gnistan

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/gnistan
E-post: gnistan@frisksport.se

Sävsjö

Frisksportklubben Sjö

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/sjo
E-post: sjo@frisksport.se

Trosa

Trosa Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/trosa
E-post: trosa@frisksport.se

Vadstena

Vadstena Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/vadstena
E-post: vadstena@frisksport.se

Vetlanda

Vetlanda Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/vetlanda
E-post: vetlanda@frisksport.se

Värnamo

Värnamo Frisksportklubb &
Värnamo Frisksportungdom

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/varnamo
E-post: varnamo@frisksport.se
varnamoung@frisksport.se

Åsele

Åsele Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/asele
E-post: asele@frisksport.se

Örebro

Örebro Frisksportklubb

Kontakta oss gärna för mer information om vår verksamhet eller besök vår webb:

Webb: frisksport.se/orebro
E-post: orebro@frisksport.se

Regional indelning

Våra distrikt

Landets frisksportklubbar delas in i tio distrikt. Distrikten samlar närliggande klubbar för att samarbeta och ordna gemensamma arrangemang.

Här hittar du kontaktuppgifter till ditt närmaste distrikt. Några av våra distrikt har även en egen webbsida där du kan läsa mer om aktiviteter som erbjuds. Vissa klubbar tillhör inget frisksportdistrikt och räknas då som “fristående”.

Vill du vara med?

Häng med oss du också! Bli medlem i en frisksportklubb!

Bli medlem

Hitta din klubb